VESTA ÜRÜNLERİ

VESTA İLK YARDIM ÜRÜNLERİ

VESTA ateş, ısı, buhar, kimyasallar, elektrik, gaz ve güneş tarafından sebep olan yanık yaralanmalarında ilk kullanılacak özel bir hidrojeldir.
VESTA jelleştirilmiş sudan oluşan doğal bir üründür.Yanık yaralanmasının çeşidine göre VESTA jel şeklinde veya jele bandırılmış steril yara bandajı olarak kullanılır.
VESTA’nınhayrete düşüren özelliği fiziksel ısıyı yüksek bir güçle emmesinde ve dolayısı ile acının ve yanığın hafiflemesine sebep olmaktadır.
VESTA’nın içinde toksik ve alerjik etkli yağ esterleri bulunmaz.
VESTA yaralanmış yeri anında soğutmakta ve burayı devamlı soğuk tutmaktadır. Böylelikle yanma prosesi anında durdurulmakta ve deri ve dokudaki etkileri azaltılmaktadır. Hydrojel bir taraftan yanık yarasının dışarıdan gelecek kirlenmelerden dolayısı ile enfeksiyondan korurken diğer taraftan vücut nem ve ıslaklığının kaybolmasını azaltmaktadır.
VESTA tahriş edici değildir, yağlanmaya sebep vermez ve yanan yere yapışmaz. Dolayısı ile doktor tarafından kaldırılırken acı vermeden kaldırılıp temizlenir.

 • Vesta-Gel

  VESTAGEL steril bir hidrojeldir. Yüksek ısı emme kapasitesi sayesinde yanmış derideki ısıyı hızlıca emip yok eder, acı ve ağrıyı yok eder, pişmeyi engeller. VESTAGEL gamma ışınları ile sterilize edilmiştir. Açılmadığı takdirde bozulmaz. Deri büdünlüğü bozulmuş en ağır 3cü derece yanıklarda da güvenle kullanılır. İçinde hiç bir toksik madde içermez. VESTAGEL lazer epilasyon işlemleri sonrası, radyoterapi işlemleri sonrası kullanıldığında cildi soğutur ve yanık travması oluşmasını engeller. Ticari Şekli: Kutuda 6 adet 12gr stick DİKKAT! – bazı VESTAGEL benzeri ürünlerin içinde toksik etkili çay ağacı yağı vardır. Bu ürünlerden uzak durunuz.

 • Vesta-San

  VESTASAN hidrojel taşıyan örtüdür. Her evde, işte, hastanede bulunması gereken bir üründür. Kullanımı kolaydır. Yanan yüzeye paketinden çıkarılıp örtülür. anında acı ve ağrıyı yok eder. VESTASAN örtüler hiç bir toksik madde içermez, ciltte iritasyon yapmazlar. VESTASAN örtüler deriye yapışmaz, hem soğuturak acı ve ağrıyı alır, yanığı durdurur hemde ısınma nedeniyle kaybolan nemliliği tekrar sağlarlar. VESTASAN ticari boyutları 8 cm x18 cm (20 gr) örtü. Küçük yanıklar için 9 cm x 10 cm (40 gr) örtü küçük yanıklar için 15 cm x20 cm (100 gr) örtü ortaboy yanıklar için 35 cm x 50 cm (360 gr) örtü büyük yanıklar için VESTASAN ibir çok hastane acili, yanma riski olan iş yeri, ambulanlar tarafından güvenle kullanılmaktadır.

   

 • Vesta-Tex

  VESTATEX çok büyük yanıklarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Yaklaşık 1300 gr hidrojel ihtiva eder. VESTATEX çok yüksek ısı emme kapasitesi ile yanmayı durdurarak doku hasarının derinleşmesini engeller. Isı nedeniyle kaybolan nemliliği sağlar. Deriye yapışmaz. Steril olduğu için yanma nedeniyle açılan deriden enfeksiyon kapılmasını engeller. VESTATEX Ambulanslar, hastaneler ve yanma ve patlama riski yüksek olan iş yerlerinde tercih edilmektedir.

   

 • Vesta-Sol

  VESTASOL hidrojelin özel formülasyonudur. Güneş yanıklaeı birinci ve en fazla ikinci derece olsada yanan yüzey çok fazla olduğu için ciddi rahatsızlık verirler. Acı ve ağrı özellikle en küçük harekette artar. Vucuda onbinlerce iğne batırıyormuşcasına ağrı hissedilir. Yanma nedeniyle sıvı kaybeden deri gergindir, bakıma ihtiyacı vardır. İşte papatya özü ve meyan kökü derinin ihtiyacı olan bakımı sağlar.Acı ve ağrı soğutma etkisiyle yok olur. Deride biriken ısı uzaklaştırılır, kızarıklık hızla azalır. Daha sonraki dönemde derinin soyulmasıda engellenmiş olur. VESTASOL aynı zamanda deniz anası çarpmalarına, böcek sokmalarına, sinek sokmalarına ve pişiklere çok iyi gelmektedir. Deniz anası çarpmalarına VESTASOL haricinde etki eden ürün yoktur.

  DENİZANALARI NASIL YANIK OLUŞTURUR ? Denizanalarının korunma ve yiyeceklerini yakalamaya yarayan yakıcı kapsüllerin içindeki zehirli hücrelere NEMATOSİST’ler denir. Yakıcı hücreler tentakül dediğimiz dokunaçlarda değil canlının dışında yer alan üst derinin iç kısımlarında yer alır. Gerektiğinde nematosistlerin fışkırması için dış deriye doğru hareket gerçekleşir. Nematosistlerin fışkırmasıyla insanda görülen etkileri yanma ve kaşınma ‘dır. VESTASOL çocuklarda alt ıslaklığından meydana gelen pişikleri tedavi eder. Şişman erişkinlerde bacakların birbirine değdiği yerlerde oluşan pişiklerin tedavisinde VESTASOL’ün mucize tedavisine hayret edeceksiniz.